SERTİFİKALAR

Kapsamlı ve yoğun bir ekonomi olan tekstil endüstrisi her geçen gün gelişen, yenilenen dinamik bir yapıdır. Bu yapı içerisinde, Tüsa ekibi olarak, tedarik zinciri süreçleri ve üretim boyunca %100 şeffaflık ve sorumlulukla hareket ediyoruz.
Arkasında durduğumuz esasları üretim süreçlerimize ve ürünlerimize ait, dünya çapında geçerliliği olan sertifikalarla belgeliyoruz.

Global Recycled Standart (GRS)

GRS, geri dönüştürülmüş malzemelerinin kullanımını doğrulayarak uygulamaları nihai ürüne kadar izler. Üretimde sosyal ve çevresel etkileşimleri, kimyasal kullanımını denetleyen bütüncül bir sertifikadır.

jpg

Global Organic Textile Standards

GOTS, organik elyaf tekstilinin önde gelen işleme standartlarından biri olarak kabul edilir. Tüm organik tekstil tedarik zincirinde üst düzey çevresel ve toksikolojik kriterler belirlenmiştir. Örneğin; kullanılan tüm boyalar ve atık su arıtımı gibi tüm uygulama ve işlemler bu kriterlere uymalıdır. Sadece en az %70 oranında organik elyaf içeren tekstil ürünleri GOTS sertifikalı olabilir.

jpg

Organic Content Standard

OCS sertifikası, bir ürünün ham maddeden bitmiş ürüne kadar yolculuğu boyunca met-organik standartlara sahip olup olmadığını doğrular. OCS, geleneksel veya sentetik hammaddelerle harmanlanmış minimum %5 oranında organik madde içeren ürünler için kullanılır.

jpg

OEKO Tex

Standard 100 OEKO-TEXⓇ sertifikasıyla TÜSA Fabric ürünlerinin insan cildi için uygun ekolojik gereksinimleri karşıladığı tespit edilir. 

jpg

ISO 9001:2015

ISO 9001: 2015 Kalite Belgesi çalışma prensipleri ve ürün kalitesi açısından uluslararası kalite standartlarına uygunluğu temsil eder.

jpg

Better Cotton Initiative (BCI)

Better Cotton Initiative (BCI) sertifikası pamuğun geleceğini korumak için uygulanan sosyal, ekonomik ve çevresel stratejileri temsil eder. Tüsa Fabric BCI tarafından sertifikalanmıştır.

jpg